Документ без названия

Стыцюра Тамара Леонтьевна

Воспитатель

Стаж – 40 років.

Працюю над проблемою «Ознайомлення дошкільників з навколишнім світом»

Сьогодення дошкільної освіти передбачає необхідність змін у традиційній системі освітньо-виховної роботи з дітьми перших шести років життя.

Дошкільний вік – це вік чомучок. В.О. Сухомлинський говорив: «Дитина – це щоденне відкриття світу».Саме у цьому віці необхідно створити відповідні умови для реабілітації пізнавального спрямування, щоб дитина сприймала навколишній світ не примусово, а виявляла інтерес до самого процесу пізнавання, базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» визначає вікові можливості та завдання пізнавального розвитку дошкільників.

У своїй групі я проводжу різні заняття з ознайомлення дітей з навколишнім світом: «Мій дитячий садок», «Малятко», «Моя сім’я», «Хліб – це життя», «Віночок-оберіг дівочий», «Бабусина хата», «Який одяг нам потрібен», «Вітаміни – наші друзі», «Небезпечні іграшки», «Світлофор – наш друг», «Уроки здоров’я у лісовій школі», «Люби і знай свій рідний край».

Особливо слід відзначити сумлінну працю вихователя та батьків за темою: «Моя сім’я», в якій розширювались знання дітей про сім’ю (її склад, взаємини між членами родини, обов’язки), а також виховувалась любов і повага до рідних, збагачувалися знання дітей про родинні стосунки, реліквії, стимулювався інтерес до історії свого роду.

Девіз:  Добро врятуе мир.